Officielt: Cullen er tilbage

Der har længe verseret rygter om, at Lewis Hamilton har fået sin fysioterapeut Angela Cullen tilbage i sin stab. Nu har hun selv bekræftet det.

Af: Allan (arh@bmf1.dk) d. 25/2 2025 klokken 14:02

Lewis Hamilton havde sine største succes, mens Angela Cullen var hans officielle fysioterapeut, og uofficielt meget mere.

Samarbejdet mellem Hamilton og Cullen, stoppede da Hamilton og Mercedes nedturen startede, hvilket resulterede i en del uoverensstemmelser mellem de to.

Men nu er Mercedes fortid for Hamilton, og Cullen har valgt at takke ja, til et tilbud om at komme med til Ferrari.

Med Cullen tilbage, er Hamilton ved at få sit drømmehold på plads omkring sig, hvilket lover godt for mulighederne for ham i 2025.

Hvis Ferrari kan leverer en bil der kan vinde løb, ser det ud til at Hamilton er manden der kan vinde i den.

OM SKRIBENTEN

Allan fra BMF1 Allan er en af grundlæggerne af Bil Magasinets Formel 1 side og er en af de mest erfarne Formel 1 skribenter i Danmark.

RELATEREDE NYHEDER